Pokúsime sa ti zodpovedať na niektoré z najčastejšie kladených otázok a priblížiť tým, ktorí sa práve zaregistrovali alebo to majú v pláne, ako to všetko prebieha...

 

1. Čo je to casting ?

Casting čiže výberové kolo či konkurz. Casting je uskutočňovaný pre vybranie hlavných alebo vedľajších rolí, ale zároveň niekedy aj rolí komparzu, do filmov, reklám, prípadne aj fotografických projektov. Casting môže byť verejný, alebo uzavretý. Na otvorenom castingu sa vyžaduje prítomnosť uchádzačov, zatiaľ čo uzavretý je konaný prostredníc-tvom výberu z databázy. Castingy sa konajú najmä v castingových agentúrach, poprípade aj priamo pri produkciách. Na casting je uchádzač pozvaný prostredníctvom emailu, SMS, kde sú uvedené základné informácie. Účasť na castingu je nutné spätne potvrdiť. Na casting sa uchádzač dostaví podľa inštrukcií organizátora.

 

2. Kto je komparz, komparzista?

Komparzista alebo iným názvom štatista, je to niekto, kto sa vo filme alebo v reklame objaví v pozadí hlavného hrdinu. Napríklad za hlavným hercom prebehne dieťa alebo prejde manželský pár a nič nepovedia, nemajú text, ani ďalšiu špeciálnu úlohu, len dotvárajú prostredie, aby mal divák pocit, že vidí skutočnú ulicu. Takto sa vo filme bude prechádzať veľa rôznych typov komparzistov podľa toho, o aký film či reklamu pôjde. Komparzisti sú obsadzovaní najmä do filmov, reklám, seriálov, divadla či TV relácií. Nie sú tu určené žiadne podmienky. Prihlásiť sa môže naozaj každý.

 

3. Čím sa líši komparz do filmu od komparzu do reklamy?

Komparz do filmu sa líši od komparzu do reklamy asi len tým, že komparz do reklamy je o niečo lepšie platený a väčšinou ide  len o jeden alebo dva dni, kým pri filme sa niekedy nahráva aj niekoľko dní.

4. Kto môže účinkovať v reklamách?

Účinkovať v reklamách môže naozaj každý aj ty, jednoducho ktokoľvek. Nezáleží na vzhľade, veku či na postave. V reklamách účinkujú rôzne typy – vysokí, nízki, silnejší, chudý, bradatí, ryšavý, pehatí, siláci s bruškom, športovci,... Nezabúdaj, že čím si zaujímavejší, tým lepšie. Reklamy bývajú zvyčajne najlepšie platené. Honoráre sa počítajú v stovkách až tisícoch EUR.

 

5. Musím mať nejaké skúsenosti?

Nie nemusíš. V dnešnej dobe sú pre TV reklamy, seriály zaujímaví skôr ľudia, ktorí majú prirodzené vystupovanie a nemajú priamo "modelkovskú postavu".

 

6. Som registrovaný už v inej agentúre. Môžem sa zaregistrovať aj u Vás?

Áno môžeš, pretože registráciou u nás sa nezaväzuješ na výhradné alebo exkluzívne zastupovanie svojej osoby. Už zaregistrovaní modeli / modelky: Po dobu platnosti Vašej zmluvy s materskou agentúrou sa môžete zaregistrovať aj u nás a skôr sa tak zviditeľniť, presláviť vo svete showbiznisu.

7. Ako sa dozviem, či som bol vybraný?

Našu internetovú databázu www.komparz.tv navštevujú najrôznejšie spoločnosti a agentúry. 

1) ON-LINE - V prípade, že si vyberú práve teba objednajú si ťa pomocou online formulára z tvojho profilu. Táto objednávka nám príde na email. Túto ponuku ti následne prepošleme na tvoj email alebo ťa zkontaktujeme telefonický. Potom záleží už iba na tebe, či túto pracovnú ponuku využiješ.

2) CASTING - Často k nám chodia ponuky na najrôznejšie castingy pre TV reklamy, seriály, filmy a pod. Tie následne rozposielame podľa stanovených kritérií režiséra najvhodnejším adeptom z našej databázy, ktorým povieme podrobnejšie informácie.

3) NAŠA VLASTNÁ INICIATÍVA - Hľadáme možnosti uplatnenia formou brigády i v ďalších oboroch ako sú práce: hostesky, promotérky a podobne.

 

8. Aké fotografie mám nafotiť a poslať ?

Posielaj nám prosím iba kvalitné fotografie, ktoré ťa budú dôstojne reprezentovať. Fotografie nesmú byť erotické ani neprimerane vulgárne. Pred zverejnením sú všetky fotografie autorizované prevádzkovateľom servera, ktorý si vyhradzuje právo odmietnuť akúkoľvek fotografiu. Fotografia musí byť vo formáte JPEG a musí mať veľkosť minimálne 500px po dlhšej strane. Veľká fotografia bude automatický zredukovaná, maximálna veľkosť vkladaného súboru je však 3MB. Pre istotu sme si pre teba pripravili návod, ktorý ti ukáže

 

9.Prečo sa mám zaregistrovať ?

Existuje viac dôvodov, prečo sa zaregistrovať do našej DATABÁZY. Jedným z nich je možnosť zúčastniť sa exkluzívnych castingov v predstihu, skôr než ostatní a byť vždy prvý informovaný o najnovších novinkách a udalostiach. Registráciou v databáze Komparz.TV získavaš nielen možnosť si zarobiť a účinkovať vo filme alebo v reklame, ale tiež objaviť svet modelingu a rad ďalších výhod.

10. Je SMS platba mobilom bezpečná ? 

Áno, SMS platba je bezpečná, pretože všetky dáta o Vašej platbe zostávajú len v bankovom systéme (operátora) autorizácie platby a do nášho systému sa tieto dáta neprenášajú. Jednoduchá SMS platba, ktorú zvládne každý umožňuje realizovať platbu z vlastného mobilného telefónu kedykoľvek a kdekoľvek s online 100% garanciou o vykonanej platbe. "Poplatok je jednorazový"

 

11. Prečo je registrácia do databázy spoplatnená ? 

Vzhľadom na zvyšujúci sa počet ľudí zaujímajúcich sa o modeling, hostessing a televízny komparz, sme museli zaviesť symbolický manipulačný poplatok za každú online registráciu do našej databázy, a to z nasledujúcich dôvodov.

 

Veľa ľudí chce byť úspešných, no málo ľudí je ochotných preto aj niečo podstúpiť.

Častokrát sa nám stane, že ľudia sa prihlásia na casting, ale nakoniec sa naň bez predčasného ospravedlnenia (z akéhokovľek dôvodu) alebo informovania svojho agenta jednoducho nedostavia. To možno považovať za zbytočne vynaložené úsilie alebo prostriedky, ktoré zvyčajne označujeme ako plytvanie a stratu nášho času.

 

Čo je zlé na tom, že neprídeš na casting ?

Nič! Je to tvoje slobodné rozhodnutie, ale je slušné nezabudnúť nás o tom včas informovať. Niektorí zo zaregistrovaných modelov, hostessov či komparzistov si neuvedomujú, respektíve nevidia prácu a snahu svojho agenta/agentúry. Po každom tvojom prihlásení sa na casting, začína pre tvojho agenta opakujúci sa kolotoč spracovania tvojich osobných údajov, výber vhodných fotografií, v prípade, že nedisponujeme tvojimi fotografiami v požadovanom formáte alebo kvalite, musíme sa dohodnúť na osobnom stretnutí u nás v agentúre, kde ťa prefotíme alebo natočíme s tebou krátke repre video (pokiaľ ide o videocasting alebo reklamu). Uvedom si, že príprava takýchto portfólií zaberie veľa času z osobného voľna našich agentov/booker, ktorí sa tomu venujú. V konečnom dôsledku aj financií, ktorými dotuje tieto castingy naša agentúra.

 

Poplatok 4,90 EUR s DPH za registráciu je symbolický a zaviedli sme ho už z vyššie spomínaných dôvodov: len si predstavte, denne spracovať niekoľko desiatok a mesačne až niekoľko tisíc fotografií, následne všetky fotografie skontrolovať a grafický upraviť. Ďalším dôvodom je individuálny prístup ku každému zaregistrovanému: tvorba osobného profilu, príprava portfólia pre potencionálnych klientov, spracovanie osobných údajov, (prefotenie modela v prípade nekvalitných fotografií...) tieto okrajové činnosti bez ktorých sa nezaobídeme, nám zaberajú neskutočne veľa času, čo stojí našu agentúru zamestnancov navyše.

 

Prioritne neočakávame žiaden zisk, keďže poplatok je nastavený tak, aby pokryl naše náklady spojené s poskytovaním služieb pri organizovaní castingov, zabezpečení komparzu do reklám, hostesiek či modelov na fashion podujatia.

 

Ďakujeme za pochopenie a hlavne za akceptovanie nových podmienok.    

Komparz.TV    

Nepremeškaj svoju šancu !

 PARTNERI 

 

 

Copyright © 2014-2020 Komparz.tv

Všetky práva vyhradené / All Rights Reserved.