Poď s nami tlieskať

Komparz pre každého!
Komparz ti ponúka jedinečnú príležitosť ako vyskúšať niečo nové, získať profesionálne skúsenosti, spoznať zaujímavých ľudí, a popri tom zábavou si zarobiť skutočné peniaze.

Komparzista alebo iným názvom štatista
je niekto, kto sa vo filme alebo v reklame objaví v pozadí hlavného hrdinu. Napríklad za hlavným hercom prebehne dieťa alebo prejde manželský pár a nič nepovedia, nemajú text, ani ďalšiu špeciálnu úlohu, len dotvárajú prostredie, aby mal divák pocit, že vidí skutočnú ulicu. Takto sa vo filme alebo v seriáli bude prechádzať veľa rôznych typov komparzistov podľa toho, o aký film, reklamu či seriál pôjde. Komparzisti sú obsadzovaní najmä do filmov, reklám, seriálov, divadiel, či TV relácií.

Komparzom to nekončí
Možno niekoho zo štábu zaujmeš natoľko, že po úspešnom komparze dostaneš ponuku na nejakú menšiu hereckú rolu. A takto sa môžeš prepracovať ešte ďalej.

Zahoď obavy
Nemusíš sa báť, že nevyzeráš ako herec z Hollywoodu. Pre komparz sa hodí každý. Raz potrebujeme malé deti, inokedy starých ľudí, študentov alebo typické mamičky z domácnosti. Nie sú tu určené žiadne podmienky, šanca je tu pre každého! Účinkovať v reklamách môže naozaj každý aj TY, jednoducho ktokoľvek. Nezáleží na vzhľade, veku či na postave. V reklamách účinkujú rôzne typy ľudí – vysokí, nízki, silnejší, chudí, bradatí, ryšaví, pehatí, siláci s bruškom, športovci...
Nezabúdaj, že čím si zaujímavejší, tým lepšie.

Zaujímavý je aj zárobok
Ten sa líši v závislosti od televízneho projektu. Reklamy bývajú zvyčajne najlepšie platené. Honoráre sa počítajú v stovkách až tisícoch EUR. Komparzovanie v televízii je však honorované medzi 20 a 100 eurami na deň, niekedy máš zabezpečenú aj stravu či dopravu. Niečo si zarobíš a navyše budeš mať zaujímavú skúsenosť, výlet a neopakovateľný zážitok. A pocit, keď sa uvidíš v televízií hoc aj na zlomok sekundy je na nezaplatenie.

  • Nepotrebuješ špeciálne vzdelanie, k umeleckému „výkonu“ ti stačí dobrá nálada a úsmev na tvári.
  • Zviditeľni sa zaregistrovaním do najväčšej slovenskej databázy komparzistov a určite svoju šancu dostaneš.
  • Ako jediný nezrážame nikomu nič z honoráru a peniaze zodpovedne vyplácame ihneď po skončení natáčania. Inak by sme predsa neboli najväčšia a najlepšia agentúra.
  • Svedčia o tom naše výsledky a desaťtisíce spokojných komparzistov z našej Facebookovej fanpage. www.facebook.com/komparztv
Registrovať sa