Rozhodni sa !

MODELING

Nenechaj sa odradiť
Z každej strany počúvaš a z každej tretej čítaš, čo všetko by mal model spĺňať, a to byť krásny, vysoký a chudý s perfektnými proporciami tela. Tieto pravidlá v dnešnej dobe už dávno neplatia !

Budúca hviezda modelingového priemyslu
V súčasnosti neexistuje typizácia modela. Dominuje rôznorodosť (farba pleti, národnosť, celkový vzhľad). Modelingový priemysel potrebuje všetky typy, rôzne tvary a veľkosti. Predpokladom úspechu a ďalším dôležitým faktom je nájsť tú správnu oblasť v modelingovom priemysle, do ktorej sa hodíš. Aby sme ti v tom trochu pomohli, pripravili sme pre teba zoznam rôznych typov modelingovej práce. V skratke, ak sa chceš naučiť cudzí jazyk a máš chuť cestovať, môžeš sa vydať aj na dráhu profesionálneho modelingu.

Profesia model
Samotné slovo model je dnes pojmom a za jeho významom sa ukrýva sen každého mladého človeka. Kým kedysi sa naň pozeralo z výšky, dnes je bežnou profesiou, ktorá dokáže zabezpečiť slušný príjem. Byť modelom znamená predvádzať odevy pre najznámejšie módne domy, luxusné značky, určovať trendy, byť vzorom pre milióny ľudí, objektom túžob na celom svete a v neposlednom rade si užívať svoj luxusný život.

Scouting
Poznáš ľudí, ktorý majú potenciál stať sa modekou alebo modelom? Daj im o nás vedieť! Neustále vyhľadávame nové tváre väčšinou zo Slovenskej a Českej republiky, ale aj zo zahraničia. Zaistime ti kompletný sprostredkovateľský servis. Snažíme sa pre teba ako začiatočníka nájsť čo najlepšie uplatnenie a pomáhame ti v začiatkoch tvojej modelingovej kariéry. Naši partneri zastupujú profesionálne modelky a modelov, ktorí pracujú na domácom, ale hlavne aj na zahraničných trhoch, ako napr. v Miláne, Paríži, New Yorku, Londýne, Mníchove, Miami, Tokyu, Pekingu, Shanghaji,..

Zoznam typov modelingovej práce:

High Fashion
Do tejto kategórie patria modelovia, ktorých môžete vidieť na prehliadkových mólach. Ide o veľmi vysoké a štíhle postavy, ktoré zapĺňajú stránky módnych editoriálov popredných módnych domov požiadavky sú celkom náročné. Dievčatá výška od 170cm do 180cm, s konfekčnou veľkosťou XS-S, veková hranica môže byť od 14 do 25 rokov. Chlapci výška od 180cm do 188cm s dobrou stavbou tela a hruď od 94cm do 106cm, pás 76cm do 81cm, veková hranica môže byť od 16 do 40 rokov. *Veková hranica je špecifická iba pre High Fashion modeling.

Foto modeling - editorial
Ide o modeling pre fotenie editoriálov na úvodné stránky časopisov a magazínov ako je Vogue, Harper's Bazaar, Elle atď... požiadavky na modelov sú menej náročnejšie než v High Fashion modelingu, pričom je nutné byť ale fotogenickým typom. Väčšina modelov pracuje v oboch oblastiach. Editoriály zabezpečujú vysokú popularitu, aj keď sú väčšinou veľmi nízko honorované, patria k neodmysliteľnej súčasti získaniu skutočne dobre platenej zákazky.

Komerčný modeling
Táto kategória je najviac využívaná agentúrami a televíznymi spoločnosťami. Komerčný model má široké spektrum možností v rámci obrovského trhu modelingu, ktorý zahŕňa všetky druhy tlačenej reklamy. A to v rozsahu od reklamy v časopisoch či magazínoch až po reklamy na produktoch v policiach supermarketov, na bilbordoch a v neposlednom rade nespočetné množstvo fotení pre rôzne katalógy, kampane, televíziu, výstavy a mnohé ďalšie. Veľká výhoda je široká škála možností uplatnenia sa, aj keď nespĺňaš podmienky typu High Fashion modelingu, preto nezúfaj a dobíjaj svet modelingu ako Komerčný Fashion Model.

TV komerciál alebo TVC modeling
Televízna reklama je stále populárny spôsob, ako ovplyvniť spotrebiteľov. Účinkovanie alebo iné vystupovanie v reklame je určené pre všetky vekové kategórie. Táto kategória nemá stanovené žiadne konkrétne kritériá čo sa týka vzhľadu, výšky, konfekcie alebo veku. Každý TV komerciál si vyžaduje úplne niečo iné a táto skutočnosť otvára dvere naozaj každému. Pre túto oblasť nemusíš byť profesionálny herec alebo model. Na casting pre televízne komerciály chodia všetci, ktorí nemajú problém vystupovať pred kamerou. Väčšiu šancu byť úspešný pri výbere do TV komerciálov majú tí, ktorých zastupujú herecké alebo castingové agentúry, ako je aj spoločnosť Komparz.tv .

Plus veľkosti modeling
Tento typ modelingu je relatívne novým fenoménom, ktorý začal v Spojených štátoch amerických. Modelovia plus veľkosti sú známi predovšetkým vyššou váhou a pevnejšou postavou. Zvodné tvary a krivky modelov plus veľkosti, teraz možno pozorovať nielen na vrchole módnych časopisov ale dokonca aj na mólach svetových týždňoch módy. Crystal Renn je jednou z úspešných a kontroverzných modeliek plus veľkosti pre svetové značky H&M, Jimmy Choo a Gautier. Celkovo stále viac kampani sa zameriava na modelov plus veľkosti s cieľom poukázať na skutočnú diskrimináciu a podporiť boj proti anorexii. Ak premýšľaš nad týmto typom modelingu, nemalo by ti chýbať zdravé sebavedomie, veková hranica sa pohybuje v rozmedzí od 17 do 35 rokov s výškou minimálne 170cm a konfekčnou veľkosťou (L-XXL).

Glamour modeling
Je to hra nekonečnej inšpirácie a predstavivosti fotografa. V skratke pôvab, kúzlo, krása, sexepíl, príťažlivosť, elegancia, ilúzia, optický klam sú pojmy, ktoré glamour modeling zdôrazňuje. Hranice Glamour Modelingu sa môžu pohybovať od fotografií spodného prádla a plaviek, až po umeleckú a komerčnú aktovú fotografiu napríklad do pánskych alebo dámskych magazínov. Takéto druhy fotenia zvyčajne bývajú aj vysoko honorované. Ak sa zaujímaš o Glamour Modeling v takomto prípade výška a váha nie je rozhodujúca, dôležité je dbať o svoju postavu a dovŕšiť základného minimálneho veku 18 rokov.
Tv Film a Komparz
Informácie o tomto druhu modelingu nájdeš prekliknutím sa na komparz.

Registrovať sa